Armex 5 A
Armex 5 A
  Armex 5 A
  Armex 5 A

  Preparat do dezynfekcji powietrza Armex 5 + Mexacid A

  Na stanie
  40,00 zł netto
  43,20 zł brutto

  Preparat do dezynfekcji powietrza na bazie dwutlenku chloru w domowych nawilżaczach Armex 5 300g + Mexacid MD 275g.
  OD DAWNA NAJSKUTECZNIEJSZY W DEZYNFEKCJI PRZY NISKICH STĘŻENIACH I TOKSYCZNOŚCI !

   

  Preparat do dezynfekcji powietrza: biur, gabinetów, przychodni, obiektów użyteczności publicznej, aptek, zakładów fryzjerskich, gabinetów kosmetycznych, itp. na bazie dwutlenku chloru Armex 5 300g + Mexacid A 275g. Prosty i bezpieczny w użytkowaniu zestaw preparatów, które po zmieszaniu z wodą tworzą gotowy roztwór dezynfekujący powietrze.

  WYKŁAD, DEZYNFEKCJA POWIETRZA

  DEZYNFEKCJA POWIETRZA PRZEZ NAWILŻACZ POKOJOWY preparat ARMEX 5 / MEXACID A


  CERTYFIKACJA produktu: Atest wirusobójczy PIWet ARMEX nr 2000 nr 2743/05; Atest PZH nr BK/W/0156/01/218.


  Informacje ogólne:
  Przyjmując, że większość zakażeń wirusem przenoszona jest drogą powietrzną oraz wirus utrzymuje się w aerozolu przez 3 godz zanim opadnie na powierzchnie, niezbędna jest bieżąca dezynfekcja powietrza, szczególnie w obiektach publicznych. Znane sposoby dezynfekcji powietrza praktycznie eliminują obecność człowieka w polu ich oddziaływania. Jedyną znana substancją chemiczną, której skuteczność wirusobójczą w powietrzu potwierdzono w stężeniach poniżej NDS czyli w stężeniach bezpiecznych dla człowieka jest ditlenek chloru (ClO2).
  MEXEO opracowało preparat i sposób jego aplikacji umożliwiający wirusobójczą dezynfekcję powietrza w pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie, z wykorzystaniem powszechnie dostępnych nawilżaczy pokojowych. Opracowany sposób stwarza możliwość ciągłej dezynfekcji powietrza w niewielkich pomieszczeniach narażonych na obecnosć wielu osób.


  Sposób użycia:
  Dezynfekcja powietrza lokalna w obecności ludzi

  • Obsługa polega na wypełnieniu komory nawilżacza 5 litrami wody a następnie wprowadzeniu 25 ml preparatu ARMEX 5 (jedna dawka z aplikatora) oraz 25 ml aktywatora MEXACID A.
  • Nawilżacz umieścić w okolicy miejsca lokalizacji największego ruchu osób z zewnątrz.
  • Intensywność strumienia powinna być niewielka aby utrzymać komfortową wilgotność przy ciągłym działaniu nawilżacza.
  • Zużyć dezynfekujący roztwór roboczy w ciągu 4 godz. lub wymienić. W przypadku innej objętości wypełnienia komory nawilżacza dawkę należy proporcjonalnie skorygować.

  Dezynfekcja powietrza intensywna bez obecności ludzi.
  W celu dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach o podwyższonym zagrożeniu dezynfekcję bez obecności osób, stosując zwiększoną dawkę 50 ml  preparatu ARMEX 5 (dwie dawki z aplikatora) oraz 50 ml aktywatora MEXACID A, na 5 litrów wody.

  • Postępować jak opisano powyżej, wprowadzając obecności osób, podnosząc maksymalnie wilgotność względną do powyżej 90%. Moc nawilżacza powinna być dostosowana do wielkości pomieszczenia, zgodnie z instrukcją urządzenia.
  • Dezynfekować 3 godziny i wywietrzyć pomieszczenie . Doraźnie można wchodzić bez maski np. w celu otwarcia okien do wywietrzenia
  • Po dezynfekcji powietrza dostępne powierzchnie (posadzka, meble) przetrzeć mopem lub ścierką z użyciem roztworu roboczego ARMEX 5 / MEXACID


  Opisana procedura intensywnej dezynfekcji przeprowadzona okresowo nie zagraża urządzeniom elektronicznych, odpornych na podwyższoną wilgotność powietrza. jeśli możliwe zaciemnić pomieszczenie.

  • Zalecane jest użycie nawilżaczy z komorą nie przezroczystą, najlepiej czarną dla obniżenia degradacji ClO2 światłem ultrafioletowym (składnik światła dziennego).

  UWAGA: roztwór ditlenku chloru jest silnie utleniający i może wpływać na długość funkcjonowania urządzeń.
  Z
  REZULTAT PROJEKTU BADAWCZEGO pt. Technologia wytwarzania oraz stosowania preparatów dezynfekcyjnych na bazie ditlenku chloru do zwalczania ognisk chorobotwórczych o wysokiej oporności na dezynfekcję chemicznąnr POIR.01.01.01-00-1104/17-00, realizowanego w latach 2018-2023

  Nie mieszać ARMEX 5 bezpośrednio z aktywatorem MEXACID bez wody.
  Przestrzegać zaleceń zawartych w karcie charakterystyki produktów.
  ATESTY produktu: Atest wirusobójczy PIWet nr P/18/121/22;
  Pozwolenie ministra zdrowia ARMEX 5 nr 2435/05, ARMEX nr 2000 nr 2743/05; Atest PZH nr BK/W/0156/01/218.

  Na podstawie ROZPORZĄDZENIA MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ
  z dnia 12 czerwca 2018 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń
  czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy

  Brak recenzji

  Może ci się spodobać również

  Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

  Produkt dodany do listy życzeń
  Produkt dodany do porównania